Ciekawe zajęcia dla Waszych dzieci…

Zajęcia trwają przez cały rok szkolny i odbywają się raz w tygodniu na miejscu w danej szkole lub przedszkolu. Trwają 30 minut w przedszkolach i 45 minut w szkołach i domach kultury.

W czasie zajęć dzieci:

  • poznają różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się różnych technik zdobienia i lepienia
  • szkliwią wykonane i wypalone prace

W krótkim czasie dzieci zostają prawdziwymi ekspertami w dziedzinie garncarstwa. Wzmaga to poczucie własnej wartości dziecka i pozwala uwierzyć we własne siły.

Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypału w profesjonalnym piecu ceramicznym w pracowni w temperaturze nawet 1250 stopni. Zajęcia odbywają się więc w cyklu:
1-sze zajęcia: lepienie 1-szej pracy
2-gie zajęcia: lepienie 2-giej pracy

Prace są wstępnie wypalane i gotowe trafiają do dzieci, które na kolejnych zajęciach je szkliwią (nasze szkliwa są atestowane i bezpieczne)
3-cie zajęcia szkliwienie dwóch prac

Poszkliwione wyroby są 2-gi raz wypalane w pracowni. Na 4-tych zajęciach dzieci otrzymują gotowe prace i cały cykl zaczyna się od nowa.

Dzięki takiemu systemowy prace są trwałe, kolorowe i estetyczne. Dodatkowo dzieci uczą się cierpliwości.

Tematy są dostosowane do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych. Dzieci robią prace użytkowe (miseczki, doniczki, talerzyki) oraz takie których przeznaczenie czasem trudno jest odgadnąć, ale do ich wykonania użyto nieograniczonej dziecięcej wyobraźni i na pewno mają ogromną wartość dla małego ceramika.

Dzieci mają m.in. możliwość ulepienia:

  • zwierzątka
  • wykonania ozdób świątecznych, które zawisną na choince,
  • zrobienia broszki dla Babci,
  • ramki na zdjęcia dla Taty,
  • kubeczka, z którego Mama może napić się herbaty!

Prowadzący dostarcza na zajęcia materiał (glina, szkliwa, angoba, formy) oraz narzędzia. Dzieci na zajęciach dostają fartuszki ochronne.

Gotowe prace są oczywiście zabierane przez dzieci do domu.

Jeśli w szkole/przedszkolu Twojego dziecka nie ma jeszcze zajęć z ceramiki lub też jesteście Państwo zainteresowani jednorazowymi warsztatami ceramicznymi, prosimy o kontakt.